GRM1555C1H820JA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H820JA01D
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0402
2
Length :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric :
C0G
Voltage :
50V
Surface Mount, MLCC
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Width :
0.5mm
Capacitance :
82pF
Tolerance :
±5%
Depth :
0402 (1005 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Height :
550μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
HTS Code :
Case Code (Metric) :
1005
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
ECCN Code :
EAR99
Material :
Ceramic
Thickness :
558.8μm
REACH SVHC :
No SVHC
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
50V