GRM1555C1H7R9CA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H7R9CA01D
Description
CAP CER 7.9PF 50V C0G/NP0 0402
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Capacitance :
7.9pF
Surface Mount, MLCC
Width :
0.5mm