GRM1555C1H7R8BA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H7R8BA01D
Description
CAP CER 7.8PF 50V C0G/NP0 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Capacitance :
7.8pF
Voltage - Rated DC :
50V
WRAPAROUND
Length :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
0.5mm