GRM1555C1H7R7DA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H7R7DA01D
Description
CAP CER 7.7PF 50V C0G/NP0 0402
0402 (1005 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
558.8μm
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Width :
508μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Capacitance :
7.7pF
Length :
1mm
Murata Electronics GRM1555C1H7R7DA01D
GRM 7.7pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)