GRM1555C1H7R3CA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H7R3CA01D
Description
CAP CER 7.3PF 50V C0G/NP0 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.25pF
Length :
1mm
Capacitance :
7.3pF
Width :
0.5mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
500μm
Murata Electronics GRM1555C1H7R3CA01D
GRM 7.3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)