GRM1555C1H7R2DA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H7R2DA01D
Description
CAP CER 7.2PF 50V C0G/NP0 0402
Length :
1mm
Capacitance :
7.2pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Width :
0.5mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Murata Electronics GRM1555C1H7R2DA01D
GRM 7.2pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)