GRM1555C1H7R2BA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H7R2BA01D
Description
CAP CER 7.2PF 50V C0G/NP0 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Length :
1mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
7.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1pF
Width :
0.5mm
Murata Electronics GRM1555C1H7R2BA01D
GRM 7.2pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)