GRM1555C1H7R1BA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H7R1BA01D
Description
CAP CER 7.1PF 50V C0G/NP0 0402
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
7.1pF
Length :
1mm
Width :
0.5mm
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C