GRM1555C1H6R9BA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H6R9BA01D
Description
CAP CER 6.9PF 50V C0G/NP0 0402
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
6.9pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
0.5mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Length :
1mm