GRM1555C1H6R7DA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H6R7DA01D
Description
CAP CER 6.7PF 50V C0G/NP0 0402
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
GRM
Length :
1mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
0.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Case Code (Metric) :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm