GRM1555C1H6R6CA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H6R6CA01D
Description
CAP CER 6.6PF 50V C0G/NP0 0402
Tolerance :
±0.25pF
Multilayer :
yes
Length :
1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
0.5mm
Voltage - Rated DC :
50V
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
6.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm