GRM1555C1H6R5DA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H6R5DA01D
Description
CAP CER 6.5PF 50V C0G/NP0 0402
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Width :
0.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Capacitance :
6.5pF
Tolerance :
±0.5pF
Depth :
500μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Length :
1mm
Voltage - Rated DC :
50V