GRM1555C1H6R0CA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H6R0CA01D
Description
CAP CER 6PF 50V C0G/NP0 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
0.5mm
HTS Code :
Length :
1mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
6pF
1 (Unlimited)
Material :
Ceramic
Depth :
500μm
Lead Free :
Lead Free
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C