GRM1555C1H6R0BZ01J
Mfr.Part #
GRM1555C1H6R0BZ01J
Description
CAP CER 6PF 50V C0G/NP0 0402
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
558.8μm
Width :
0.5mm
Tolerance :
±0.1pF
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
6pF