GRM1555C1H681JA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H681JA01D
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 0402
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Lead Free :
Lead Free
500μm
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±5%
Capacitance :
680pF
Thickness :
558.8μm
Voltage :
50V
Case Code (Imperial) :
REACH SVHC :
No SVHC
yes
Width :
0.5mm
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Number of Pins :
2
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
EAR99
Length :
1mm
C0G
Insulation Resistance :
10GOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
550μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM1555C1H681JA01D from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:50V, Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Pins:2, Number of Terminations:2, Package / Case:0402 (1005 Metric), GRM1555C1H681JA01D pinout, GRM1555C1H681JA01D datasheet PDF, GRM1555C1H681JA01D amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM1555C1H681JA01D ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics GRM1555C1H681JA01D
GRM 680pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)