GRM1555C1H680FA01J
Mfr.Part #
GRM1555C1H680FA01J
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0402
558.8μm
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Capacitance :
68pF
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Murata Electronics GRM1555C1H680FA01J
GRM 68pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)