GRM1555C1H3R8BZ01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H3R8BZ01D
Description
CAP CER 3.8PF 50V C0G/NP0 0402
Terminal Finish :
Pure Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3.8pF
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1pF
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Murata Electronics GRM1555C1H3R8BZ01D
GRM 3.8pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GRM1555C1H3R8BZ01D Overview
A program's size/dimension is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
GRM1555C1H3R8BZ01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V