GRM1555C1H3R6BA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H3R6BA01D
Description
CAP CER 3.6PF 50V C0G/NP0 0402
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
500μm
JESD-609 Code :
e3
C0G
Width :
0.5mm
Tolerance :
±0.1pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
3.6pF
TR, Paper, 7 Inch
Murata Electronics GRM1555C1H3R6BA01D
GRM 3.6pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)