GRM1555C1H3R5CA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H3R5CA01D
Description
CAP CER 3.5PF 50V C0G/NP0 0402
Tolerance :
±0.25pF
C0G
Width :
0.5mm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
0402 (1005 Metric)
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
3.5pF
Tape and Reel (TR)
Length :
1mm
WRAPAROUND
Murata Electronics GRM1555C1H3R5CA01D
GRM 3.5pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)