GRM1555C1H3R2CA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H3R2CA01D
Description
CAP CER 3.2PF 50V C0G/NP0 0402
Voltage - Rated DC :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Capacitance :
3.2pF
C0G
Width :
0.5mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25pF
yes
Length :
1mm