GRM1555C1H300JA01J
Mfr.Part #
GRM1555C1H300JA01J
Description
CAP CER 30PF 50V C0G/NP0 0402
Tape and Reel (TR)
Width :
0.5mm
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
No
Length :
1mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Height :
550μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
30pF
Material :
Ceramic
Pbfree Code :
yes
Murata Electronics GRM1555C1H300JA01J
GRM 30pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)