GRM1555C1H271GA01J
Mfr.Part #
GRM1555C1H271GA01J
Description
CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 0402
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
500μm
Depth :
500μm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±2%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
0402 (1005 Metric)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Imperial) :
Width :
0.5mm
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm