GRM1555C1H220FA01J
Mfr.Part #
GRM1555C1H220FA01J
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0402
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
yes
Thickness :
558.8μm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Capacitance :
22pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Voltage - Rated DC :
50V
Pbfree Code :
yes
Temperature Characteristics Code :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Murata Electronics GRM1555C1H220FA01J
GRM 22pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)