GRM1555C1H130JA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H130JA01D
Description
CAP CER 13PF 50V C0G/NP0 0402
Surface Mount
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±5%
Width :
0.5mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Pbfree Code :
yes
Material :
Ceramic
Surface Mount, MLCC
JESD-609 Code :
e3
Lead Free :
Lead Free
Length :
1mm
Capacitance :
13pF
REACH SVHC :
No SVHC
Case Code (Imperial) :
Voltage :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
550μm
C0G NP0
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM1555C1H130JA01D from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Number of Terminations:2, Voltage:50V, Package / Case:0402 (1005 Metric), GRM1555C1H130JA01D pinout, GRM1555C1H130JA01D datasheet PDF, GRM1555C1H130JA01D amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM1555C1H130JA01D ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics GRM1555C1H130JA01D
GRM 13pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)