GRM1555C1H110JA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1H110JA01D
Description
CAP CER 11PF 50V C0G/NP0 0402
Tolerance :
±5%
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
550μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
REACH SVHC :
No SVHC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Length :
1mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
50V
2
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
C0G
Width :
0.5mm
Depth :
500μm
Material :
Ceramic
Radiation Hardening :
No
Voltage :
50V
Capacitance :
11pF
Mount :
Surface Mount
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM1555C1H110JA01D from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:0402 (1005 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Number of Terminations:2, Voltage:50V, GRM1555C1H110JA01D pinout, GRM1555C1H110JA01D datasheet PDF, GRM1555C1H110JA01D amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM1555C1H110JA01D ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics GRM1555C1H110JA01D
GRM 11pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)