GRM1555C1E9R4CZ01D
Mfr.Part #
GRM1555C1E9R4CZ01D
Description
CAP CER 9.4PF 25V C0G/NP0 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Finish :
Pure Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
9.4pF
Voltage - Rated DC :
25V
RoHS Status :
RoHS Compliant
HTS Code :
Murata Electronics GRM1555C1E9R4CZ01D
GRM 9.4pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GRM1555C1E9R4CZ01D Overview
This device's program size/dimension is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 25V can be used for operation.
GRM1555C1E9R4CZ01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V