GRM1555C1E9R1CA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1E9R1CA01D
Description
CAP CER 9.1PF 25V C0G/NP0 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.25pF
C0G
JESD-609 Code :
e3
EAR99
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
25V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
WRAPAROUND
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Capacitance :
9.1pF
500μm
Murata Electronics GRM1555C1E9R1CA01D
GRM 9.1pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)