GRM1555C1E8R1DA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1E8R1DA01D
Description
CAP CER 8.1PF 25V C0G/NP0 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
HTS Code :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Capacitance :
8.1pF
Tolerance :
±0.5pF
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
500μm
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount, MLCC
Murata Electronics GRM1555C1E8R1DA01D
GRM 8.1pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)