GRM1555C1E750JA01J
Mfr.Part #
GRM1555C1E750JA01J
Description
CAP CER MLCC
Height :
550μm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Length :
1mm
Pbfree Code :
yes
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
75pF
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated :
25V
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Material :
Ceramic
Max Operating Temperature :
125°C
Surface Mount :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
5%
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Width :
500μm
Voltage - Rated DC :
25V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
GRM1555C1E750JA01J
Murata Electronics GRM1555C1E750JA01J
75pF 25V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402