GRM1555C1E5R0BA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1E5R0BA01D
Description
CAP CER 5PF 25V C0G/NP0 0402
Voltage - Rated DC :
25V
ECCN Code :
EAR99
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Capacitance :
5pF
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
yes
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Radiation Hardening :
No
C0G
Depth :
500μm
Murata Electronics GRM1555C1E5R0BA01D
GRM 5pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)