GRM1555C1E4R0BA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1E4R0BA01D
Description
CAP CER 4PF 25V C0G/NP0 0402
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
4pF
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Murata Electronics GRM1555C1E4R0BA01D
GRM 4pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)