GRM1555C1E3R3CA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1E3R3CA01D
Description
CAP CER 3.3PF 25V C0G/NP0 0402
Capacitance :
3.3pF
Voltage - Rated DC :
25V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage :
25V
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.25pF