GRM1555C1E1R8BA01D
Mfr.Part #
GRM1555C1E1R8BA01D
Description
CAP CER 1.8PF 25V C0G/NP0 0402
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Capacitance :
1.8pF
C0G
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
1 (Unlimited)
Murata Electronics GRM1555C1E1R8BA01D
GRM 1.8pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)