GRM033R71C103KE14D
Mfr.Part #
GRM033R71C103KE14D
Description
CAP CER 10000PF 16V X7R 0201
Ceramic Capacitors
Material :
Temperature Characteristics Code :
X7R
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
GENERAL PURPOSE
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Tolerance :
±10%
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Height :
330μm
Length :
0.6mm
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
16V
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Coefficient :
X7R
Width :
0.3mm
1 (Unlimited)
Murata Electronics GRM033R71C103KE14D
GRM 10000pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)