GRM033R71A272KA01D
Mfr.Part #
GRM033R71A272KA01D
Description
CAP CER 2700PF 10V X7R 0201
Ceramic Capacitors
Height :
330μm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Mount :
Surface Mount
Material :
Temperature Coefficient :
X7R
HTS Code :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Radiation Hardening :
No
Depth :
300μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ROHS3 Compliant
Width :
0.3mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
0.6mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Tolerance :
±10%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitance :
2700pF
Murata Electronics GRM033R71A272KA01D
GRM 2700pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)