GRM033R61E682MA12D
Mfr.Part #
GRM033R61E682MA12D
Description
CAP CER 6800PF 25V X5R 0201
Temperature Coefficient :
X5R
Capacitance :
6800pF
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Length :
0.6mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
0201
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Temperature Characteristics Code :
X5R
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Metric) :
0603
Width :
0.3mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
1 (Unlimited)
Murata Electronics GRM033R61E682MA12D
GRM 6800pF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)