GRM033R61E103KA12J
Mfr.Part #
GRM033R61E103KA12J
Description
CAP CER 10000PF 25V X5R 0201
Temperature Coefficient :
X5R
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Capacitance :
10000pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric Material :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Weight :
340.194278μg
Termination :
SMD/SMT
Width :
0.3mm
Length :
0.6mm
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Temperature Characteristics Code :
X5R
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
1 (Unlimited)
Murata Electronics GRM033R61E103KA12J
GRM 10000pF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)