GRM033R61A682KA01D
Mfr.Part #
GRM033R61A682KA01D
Description
CAP CER 6800PF 10V X5R 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Characteristics Code :
X5R
Termination :
SMD/SMT
Height :
300μm
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Voltage - Rated DC :
10V
Tolerance :
±10%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
10 Weeks
Dielectric Material :
GENERAL PURPOSE
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Multilayer :
yes
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
6800pF
Length :
0.6mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Depth :
300μm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Width :
0.3mm
Lead Free :
Lead Free
WRAPAROUND
Murata Electronics GRM033R61A682KA01D
GRM 6800pF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)