GRM033R61A472KA01D
Mfr.Part #
GRM033R61A472KA01D
Description
CAP CER 4700PF 10V X5R 0201
Ceramic Capacitors
Depth :
300μm
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Width :
0.3mm
Length :
0.6mm
Capacitance :
4700pF
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
10V
TR, Paper, 7 Inch
Dissipation Factor :
0.035 %
Temperature Characteristics Code :
X5R
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Tolerance :
±10%