GRM033R61A223ME84J
Mfr.Part #
GRM033R61A223ME84J
Description
CAP CER 0.022UF 10V X5R 0201
Capacitance :
0.022µF
Width :
0.3mm
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
WRAPAROUND
Dielectric Material :
Length :
0.6mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
X5R
Weight :
340.194278μg
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature :
-55°C~85°C