GRM033R61A223ME84D
Mfr.Part #
GRM033R61A223ME84D
Description
CAP CER 0.022UF 10V X5R 0201
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
10V
Length :
0.6mm
Capacitance :
0.022µF
Tolerance :
±20%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Width :
0.3mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Height :
0.3mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
ECCN Code :
EAR99
Murata Electronics GRM033R61A223ME84D
GRM 0.022μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)