GRM033R61A223KE84D
Mfr.Part #
GRM033R61A223KE84D
Description
CAP CER 0.022UF 10V X5R 0201
2
Depth :
300μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Imperial) :
0201
Tolerance :
±10%
0201 (0603 Metric)
Weight :
340.194278μg
Operating Temperature :
-55°C~85°C
EAR99
Polarity :
NON-POLARIZED
Case Code (Metric) :
0603
Length :
0.6mm
JESD-609 Code :
e3
Height :
300μm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Width :
0.3mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
10V
Capacitance :
0.022µF
Multilayer :
yes
Composition :
Ceramic
Murata Electronics GRM033R61A223KE84D
GRM 0.022μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)