GRM033R61A182KA01D
Mfr.Part #
GRM033R61A182KA01D
Description
CAP CER 1800PF 10V X5R 0201
Voltage - Rated DC :
10V
Depth :
300μm
Dielectric Material :
Ceramic
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
10 Weeks
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Height :
300μm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
GRM
Case Code (Imperial) :
Length :
0.6mm
Width :
0.3mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1800pF
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Surface Mount
Murata Electronics GRM033R61A182KA01D
GRM 1800pF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)