GRM033R61A104ME84J
Mfr.Part #
GRM033R61A104ME84J
Description
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0201
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
10V
Length :
0.6mm
Dielectric Material :
Width :
0.3mm
Capacitance :
0.1μF
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature :
-55°C~85°C
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
X5R
Weight :
340.194278μg
Series :
GRM
Murata Electronics GRM033R61A104ME84J
GRM 0.1μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
GRM033R61A104ME84J Overview
A program's size/dimension is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm for this device.Its coefficient is X5R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 10V, it is capable of operating.
GRM033R61A104ME84J Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with X5R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V