GRM033R61A104KE84J
Mfr.Part #
GRM033R61A104KE84J
Description
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0201
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Voltage - Rated DC :
10V
Height :
0.3mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Length :
0.6mm
Width :
0.3mm
Capacitance :
0.1μF
Murata Electronics GRM033R61A104KE84J
GRM 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
GRM033R61A104KE84J Overview
A 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X5R.This device can operate on voltage - Rated DC of 10V.
GRM033R61A104KE84J Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with X5R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V