GRM033R61A103KA01D
Mfr.Part #
GRM033R61A103KA01D
Description
CAP CER 10000PF 10V X5R 0201
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Pbfree Code :
yes
REACH SVHC :
No SVHC
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
JESD-609 Code :
e3
Length :
0.6mm
Capacitance :
10000pF
Ceramic
Voltage :
10V
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Case Code (Imperial) :
Height :
300μm
Multilayer :
yes
HTS Code :
Width :
0.3mm
Voltage - Rated DC :
10V
Depth :
300μm
Case Code (Metric) :
Series :
GRM
Weight :
170.097139μg
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM033R61A103KA01D from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:10V, Operating Temperature:-55°C~85°C, Package / Case:0201 (0603 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Number of Terminations:2, GRM033R61A103KA01D pinout, GRM033R61A103KA01D datasheet PDF, GRM033R61A103KA01D amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM033R61A103KA01D ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics GRM033R61A103KA01D
GRM 10000pF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)