GRM033R60J224KE90D
Mfr.Part #
GRM033R60J224KE90D
Description
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0201
Temperature Coefficient :
X5R
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
300μm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated DC :
6.3V
Capacitance :
0.22µF
Murata Electronics GRM033R60J224KE90D
GRM 0.22μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)