GRM033R60J183KE01D
Mfr.Part #
GRM033R60J183KE01D
Description
CAP CER 0.018UF 6.3V X5R 0201
Stock
1
In Stock :
1
Ceramic Capacitors
HTS Code :
Depth :
300μm
WRAPAROUND
Width :
0.3mm
Dielectric Material :
Voltage - Rated DC :
6.3V
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Height :
300μm
Tolerance :
±10%
Case Code (Imperial) :
0201
Case Code (Metric) :
0603
Capacitance :
0.018μF
yes
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Coefficient :
X5R
Length :
0.6mm