GRM033R60G105MEA2D
Mfr.Part #
GRM033R60G105MEA2D
Description
CAP CER 1UF 4V X5R 0201
Ceramic Capacitors
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
340.194278μg
Termination :
SMD/SMT
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness (Max) :
0.014 0.35mm
Series :
GRM
Dielectric Material :
Ceramic
Height :
300μm
Temperature Coefficient :
X5R
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Characteristics Code :
X5R
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Case Code (Imperial) :
Thickness :
355.6μm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
1μF