GRM033C80G473ME01J
- Mfr.Part #
- GRM033C80G473ME01J
- Description
- CAP CER MLCC
- Ceramic Capacitors
- Rated (DC) Voltage (URdc) :
- 4V
- Dielectric :
- X6S
- Operating Temperature (Max) :
- 105°C
- Height :
- 0.3mm
- Voltage - Rated DC :
- 4V
- Multilayer :
- yes
- Factory Lead Time :
- 10 Weeks
- HTS Code :
- RoHS Status :
- ROHS3 Compliant
- Length :
- 600μm
- Packing Method :
- TR, Paper, 13 Inch
- Tolerance :
- 20%
- X6S
- Lifecycle Status :
- IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
- Package / Case :
- 0201
- Operating Temperature (Min) :
- -55°C
- Packaging :
- Tape and Reel (TR)
- Terminal Finish :
- Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
- Pbfree Code :
- Thickness :
- 300μm
- Width :
- 300μm
- Mounting Feature :
- Temperature Coefficient :
- 22% ppm/°C
- Capacitance :
- 47nF
- Datasheets
- GRM033C80G473ME01J
-0,33mm.jpg)
47nF Ceramic Capacitor 20% 22% ppm/°C 2 Terminations 0201